ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9399376
*
nr 939 9376
Spegel
1800-tal, höjd: 167
Kondition: skadad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 februari 2015
kl 19:45:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/2 15:04:37
1
Vinnande bud
2/2 19:38:22
2
600 kr
2/2 19:38:22
1
700 kr (Budbetjänt)
2/2 19:38:49
2
800 kr
2/2 19:38:49
1
900 kr (Budbetjänt)
2/2 19:40:03
2
1.000 kr
2/2 19:40:03
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 939 9376
Spegel
1800-tal, höjd: 167
Kondition: skadad
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 februari 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/2 15:04:37 | 1 | Vinnande bud |
| 2/2 19:38:22 | 2 | 600 kr |
| 2/2 19:38:22 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 2/2 19:38:49 | 2 | 800 kr |
| 2/2 19:38:49 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 2/2 19:40:03 | 2 | 1.000 kr |
| 2/2 19:40:03 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



